678 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 4 Svar

Hjælp til tilkørsel af Belgier. Nordjylland Hjælp til tilkørsel af Belgier. Nordjylland

Hej alle i skønne mennesker. Håber i kan hjælpe mig lidt.
Jeg har mig jo en 2 1/2 årig belgier som er ved at være klar til at begynde og lave lidt.

Men jeg kan simpelthen ikke finde nogen der hjælper med tilkørsel her i nordjylland området. Så det kunne være i måske kunne anbefale nogen. smiley


 
Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler
Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler
Slå lyden til
00:00
/
01:14
LIVE

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Her er pukkelhvalen skyllet op

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Træer og buske dækket af silke

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Har Du Været Der - Historien Om Verdens Første Nationalpark!

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Ophæng af 2 spejle + en lampe 1.090 kr.
  • Strøm under min vask 750 kr.
  • Opsætning af svævehylder og billeder 500 kr.
  • Mit toilet tager ikke nok vand ind 1.200 kr.
  • Take down chandelier and a wall lamp 500 kr.
  • Handyman to hang up 3 shelves and 2 pictures on concrete walls 989 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hjælp til tilkørsel af Belgier. Nordjylland
  • #1   5. aug 2014 synd du ikke bor på Sjælland,for der kender jeg en der gerne ville gøre det smiley

  • #2   5. aug 2014 Kontakt evt Flemming Nielsen fra Vendsyssel Køreforening tlf : 40447843 Måske han kan hjælpe dig eller finde en der kan smiley

  • #3   5. aug 2014 Jeg stemmer i med TeamBeer -Flemming må nærmest være jordens mest hjælpsomme menneske smiley

    Og Vendsyssel Køreforening afholder af og til forspændingskurser hvor du, henover nogen weekender, kan få hjælp fra erfarne folk, til "selv" at klargøre og senere tilkøre hesten.

    Vil dog sige at var det mig ville jeg vente lidt endnu. Det er super at få gjort forarbejdet, men belgierne er længe om at blive voksne og racen har generelt set en del bøvl med bentøj mm, så der er absolut ingen grund til at starte tidligt, tværtimod.
    Det er super at få lagt en masse opdragelse og "basistræning" i den i form af at vænne til trafik, lære den at stå stille, osse når der sker noget omkring den, vænne den til selen, vænne den til at blive pillet og rodet over det hele osv.
    Men egentligt arbejde ville jeg først påbegynde sidst på vinteren/næste forår (altså når den er omkring de 3)


  • #4   7. aug 2014 Michelle W..Det er også det jeg gerne vil have hjælp til. Han skal først begynde at arbejde når han er omkring de 3 år. Men det er fordi jeg er høj gravid og kan ikke rigtig selv styre ham lige nu. smiley

Kommentér på:
Hjælp til tilkørsel af Belgier. Nordjylland

Annonce