Kørehestene

Kørehestene

Medlemmer: 341
Forside Forum Medlemmer Annoncer Heste
 
Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler
Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler
Slå lyden til
00:00
/
01:14
LIVE

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Her er pukkelhvalen skyllet op

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Træer og buske dækket af silke

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Har Du Været Der - Historien Om Verdens Første Nationalpark!

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Bugsering af motorcykel 1.660 kr.
  • Rodfræsning og tilpasning af træ 2.500 kr.
  • Montering af 3 personer sofa 700 kr.
  • Afmontering af gaskomfur 500 kr.
  • Vende dørlås eller indsætte ny 899 kr.
  • Put a lamp 300 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Tilkøring
  • #1   20. aug 2013 Prøv at hive fat i vestjysk køreselskab mon ikke de kan henvise til en der kan hjælpe. Ved der bor flere garvede kuske i Skjern-området, måske en af dem har lyst til at give en hånd

  • #2   20. aug 2013 Tusind tak smiley Ja, kunne jo være..
    Har du egentlig nogen erfaring med varmblod/oldenborger for vogn? Eller hingste.. Bare for at høre om det er for høje ønsker at tilkøre en hingst, der har et roligt temperament MEN bruges i avlen..


  • #3   20. aug 2013 Der er masser af både varmblodsheste og hingste i køresporten. Til kørestævner er det mere eller mindre varmblods hele bundtet, hvis man lige ser bort fra fjordhestene.
    Vi har kørt flere år med min gamle springhest som er en temmeligt æde holstener, og når vi snakker kørestævner er det altså varmblods der skal til for at være med i toppen.
    blandt oldenborgerne er der jo ret meet tradition for kørsel.

    Og hingst der bruges i avl -tja, Henrik Høper kører med en kåret welsh hingst som bruges i avlen, og dem er der altså flere af i køresporten, helt som der er i ridesport

    Så kast du dig bare ud i kørslen -alle racer kan bruges, men der kan self være individer indenfor enhver race som er uegnet til formålet.


  • #4   20. aug 2013 Har selv et individ, en tinkerblanding, der ikke egner sig.. men drømmen om at tilkøre en hest kommer altid frem hver gang jeg har en unghest i træning smiley

  • #5   20. aug 2013 Min hingst går både for vogn og i Avl.. Intet problem.. Så længe de er velopdragne og kan kende forskel på arbejde og fornøjelse!..


Kommentér på:
Tilkøring

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce