Køre-hesten

Køre-hesten

Medlemmer: 26
Forside Forum Medlemmer Annoncer Heste
 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tilstoppet toilet 1.000 kr.
  • Hænge gardiner op 500 kr.
  • buske med rødder graves op og fjernes 3.000 kr.
  • Montering af hasvik skydedøre. 300 kr.
  • Hurtig løsning af småopgaver 1.050 kr.
  • elektriker 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hesten
  • #1   5. jun 2008 Jeg har en holstener (+ to ponyer fra de glade ponydage *S*). Han er egentlig springhest, og bl.a. derfor er han de race (kunne dog ligeså godt have været en anden varmblodsrace med springevner) og er blevet brugt dertil, men efter gentagne skader og uheld, samt mit helbred der svigter lidt, er han blevet tilkørt og min far bruger ham til lidt konkurrencer (bare på hyggeplan) og self almindelig kørsel, både på bane og i terræn.

    Min fars belgier låner jeg til kørsel. Jeg er ikke så rutineret indenfor køreverdenen, så det er rart med en hest der ved hvordan tingene foregår og som er absolut stabil.
    Han bruges osse til historiske dyreskuer, lidt brugskørsel og skovkørsel for sjov (det er dog min far der står for den del), og så vil jeg gerne med tiden prøve at tage ham ud til et par små stævner, bare for at prøve det (Balder har prøvet det før)
    Belgieren er valgt fordi det var racen min far faldt for, og den som passede til hans ambitioner dengang om dyrskuer og skov/brugs/hygge-kørsel



  • #2   5. jun 2008 Jeg havde oprindeligt en Haflinger,som jeg avlede lidt på og red lidt weston på.Jeg syntes Haflingeren er en flot hest med de rød/hvide farver.
    Nu har jeg 3 miniaturer heste,de er nemmere at holde end de store,de kan ikke sådan løbe med en.Mine miniaturer er 3 hopper og de er alle 3 kåret og jeg skal da også have dem alle i fol i år,så jeg håber på 3 små føl næste år.
    De 2 af dem er tilkørt som 1 spands og den ene er tilmed tilredet,de går begge i shows som DMHF laver på de forskeldige dyrskuer rundt omkring i landet.


  • #3   13. sep 2008 jeg har en clydesdale og jeg har valgt den fordi jeg sys det er en smuk hest...
    lige nu bruger jeg den ikk til noget da jeg venter på at den kommer hjem fra skotland, men når den kommer hjem og den er blevet gammel nok skal den både køre og den skal rides på...


Kommentér på:
Hesten

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce