What to do? (flytte hesten) What to do? (flytte hesten)
Hej alle skønne mennesker
Jeg står lidt i det dilemma, at jeg ikke ved hvad jeg ville.
Det er fordi jeg har min hest opstaldet det her sted, hvor vi kun er 4 personer. Den ene på min alder hun har sine egne 2 ponyer. Så er der en voksen, som har to små piger som deler en pony. Det ville sige at jeg kun rider med hende på min egen alder, men hun rider ikke så meget mere. Hun ville hellere være sammen med veninderne eller ude at køre eller ligge der hjemme. Så det ville sige at vi rider nærmest ikke sammen mere.
Så her er mit problem. Jeg flyttede der ned for at have en at ride sammen med, men nu hvor hun nærmest ikke rigtig rider, overvejer jeg lidt at flytte hjem igen. Dog ved jeg ikke om det bare er en fase hun har og om hun ville begynde igen?
For jeg bruger jo bare en masse tid på at komme derned og en masse penge på at have opstaldet der. Specielt når man tænker på jeg kunne holde hest billigere der hjemme.
Hvad ville i have gjort i min situation?
feb 2009
Følger: 27 Følgere: 32 Heste: 7 Emner: 54 Svar: 1.285
Men hvis den næsten lige er blevet rykket en gang, ville jeg ikke flytte den igen allerede.
What to do? (flytte hesten)
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside