{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
931 visninger | Oprettet:

lægge sag an. hjælp {{forumTopicSubject}}

Det står sådan til at Whiskey for en uge siden fik Massør torsdag og Kiropraktor ud fredag. han var låst i højre skulder i bækken og små langs ryggen og 3 nakkevirvl. det blev ordnet og Gorm sagde han nok kun skulle have 1 gang mere. jeg var glad og min hest var glad. tirsdag gik det lidt ned af bakke men intet slemt onsdag gik han som en drøm har aldrig set ham løfte sig sådan..
Men så bliver jeg ringet op igår fredag at min hest er på mark med sin normale makker. men at der også går en 1½ års hingst der inde og at de rigitig hygger sig.. -.-
jeg siger ikke noget da jeg allerede har været oppe at toppes med de to... de har ikke fået lov så jeg løber ned i bilen 160 hele vejen ud til hesten og kommer til en hest der er MØG BESKIDT... KAMP sveder. og får af vide: "ja så løb han langs hegnet. vi ventede bare på hvornår han rendte igennem"
de køre hjem og jeg henter min hest i en fart. og får et chok uden lige. han slæber alle fire ben puster og stønner. sveder og stresser. totalt racerrøv og ja det var ikke min hest. han bløder ud af munden og har små tømmer lus i tandkødet.

det skal lige siges de ringede halv 3 og der kom en i stalden lidt i 2 og så at de var ude så det nok en time de har været ude før jeg bliver ringet op

jeg kommer ned idag og ser han halter på VENSTRE forben. og er skæv i krydset i VENSTRE side. nu står han selv.. jeg ringer til min massør og spørger hvad jeg skla gøre men hun er til stævne med sin egen og siger det lyder ret akut. men syntes godt det kan vente til mandag så det gør jeg.
men nu er det sådan at staldejer fratager sig alt ansvar....
Jeg vil have dem der lukkede dem sammen eller staldejer betaler. da det er nye skader og jeg ikke har vidst noget.

HVEM skal jeg kontakte. hvad kan jeg gøre. (jeg har dyrlæge og massør på min side så ved ikke om jeg skla lægge sag an.) hvad fanden gør man lige når man står i den lort.. smiley Han er forresten også racerrøv idag. og total oppe at køre.:(


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardiner 500 kr.
  • Connect washing machine and dryer to circuit 550 kr.
  • Installering af tørretumbler med lidt for kort ledning 500 kr.
  • Lukket for vand og fjernelse af radiatorer 2.000 kr.
  • Vaskemaskine pumper ikke vand ud 1.350 kr.
  • Samle 2 gaderobeskab. 2 dørs. 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  lægge sag an. hjælp
Kommentér på:
lægge sag an. hjælp

Annonce