711 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 9 Svar

Tænk før du taler Tænk før du taler

Der er sikkert en del tråde der omhandler dette emne, men jeg kan ikke lige se hvilken jeg skal fortsætte på, for min er lidt en blanding.

Jeg oplever oftere og oftere herinde, at mange giver kommentarer som "ikke for gode billeder" " ikke nok ridebilleder" "teksten er for kort" og lignende kommentarer. Det er også godt nok - og helt i orden, men desværre kan mange af dem der giver disse kommentarer ikke SELV OPFYLDE DERES EGNE KRAV TIL ANDRE ....... Vær dog lidt selvkritisk, i stedet for altid kun at kritisere hvad andre gør. Hvis du ikke kan opfylde dine egne krav til andre, så skal du lære at holde din mund, og så starte med at forbedre dig selv.

Som mange siger - så var HG ret hyggelig da også jeg startede, - men i dag er det bare kævlen og kritiserende medlemmer der ødelægger det for andre mere seriøse. Det her er ikke ARTO hvor man kan skændes dagen lang i en chat, - det er et seriøst medie, hvor man som heste interesseret/hesteejer kan mødes og udveksle erfaringer i god ro orden. Her taler vi pænt til hinanden. Her afviser man ikke en hest fordi man ikke bryder sig om racen. Her giver man IKKE hævnekarakterer!. Her opfører man sig slet og ret ORDENTLIGT!!!!!!


 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Garderobe 500 kr.
  • Hjælpe til 16 fjedre i trampolin 500 kr.
  • Hang TV 600 kr.
  • Hænge TV op på væg og sætte til (har kun el-ledning) 500 kr.
  • Vi har en lampe med lyd dæmper funktion, der ikke helt virker 500 kr.
  • Nedtagning af lamper 2.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Tænk før du taler
Kommentér på:
Tænk før du taler

Annonce