{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
523 visninger | Oprettet:

får at vide jeg er dyreplager!!ARGH... {{forumTopicSubject}}

ja,,joey er jo begyndt at løbe væk, over til naboen som har hundepension, og efter folk på cykelstien..
så vi fik den ide, at give joey et halsbpnd på, med en 12-14 meter lang vasketøjs snor,,den er fungere rigtig godt, for hvis han skrider kan jeg træde let på snoren, så den sænker ham,,men hvis han ikke lytter, træder jeg hårdt men dog blidt på snoren, så han stopper..han bliver jo ikke kvalt eller falder bag over pga. den snor..
syntes i det er ondt?
der kom nemlig 2 ældre damer gående på stien, og hvisker/snakker og så høre jeg at de kalder mig for dyreplager!
jeg råber jeg godt kan høre dem..og så skrider de..joey gider ikke tisse og skide med hundesnor på, hvis man har den i hånden..men snoren hænger ikke fat i noget, for den er lidt glat..men syntes i det er ondt?
det syntes jeg ikke..jeg træner også kom her med snoren, så hvis han ikke kommer kan jeg trække let i snoren,,og når han kommer roser jeg ham til skyerne,,det har allerede hjulpet meget..men ondt?han har halsbårnd på, så han bliver ik kvalt..


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Afhentning af fliser 500 kr.
  • Opsætning fjernsyn på væg 500 kr.
  • Frithængende emhætte installation 3.000 kr.
  • Skift af radiatorventil 1.600 kr.
  • Grave 205 kr.
  • Opsætning af loftlampe, ophæng af 2 billeder, ophængning af lille TV, opsætning af spejl 600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  får at vide jeg er dyreplager!!ARGH...
Kommentér på:
får at vide jeg er dyreplager!!ARGH...

Annonce