
Tilmeldt:
30. jun 2008 Følger: 121 Følgere: 116 Heste: 5 Emner: 27 Svar: 87
Hvornår er nok, nok? Hvornår er nok, nok?
Hej hg'ere
Syntes godt nok der efterhånden er en virkelig dårlig tone herinde selvfølgelig skal man give et ærligt svar, men rigtig mange gange i trådene er der rigtig mange som starter en tråd som bliver angrebet. Kan vi ikke prøve at holde en bedre tone?
Har hørt fra nogle stykker nu at de ikke syntes at hg er et rart sted at være og det er rigtig synd! Det burde jo være sådan at man ikke skal føle at man gør noget forkert når man går herind
Syntes tonen er rigtig hård mod rigtig mange piger herinde og har da også hørt om nogle som er blevet mobbet herinde - det er da langt fra iorden! Undskyld min frustration og min sorg da jeg syntes alle skal have lov til at være her og komme selvfølgelig med deres meninger men dog i en pæn tone.
Det er noget jeg har observeret og syntes ærlig talt det er barnligt at hakke ned på andre så man kan få det bedre selv. Prøv at sætte jer ind i de situationer som sker herinde og så prøv at hjælpe istedet for at komme med nedladende kommentare
Håber i vil læse det jeg har skrevet og virkelig tænke over om vi ikke alle burde gøre noget ved nedladende beskeder? Og hvis man har et problem med en anden person så skriv da en pb til vekommende
Vi er mange forskellige mennesker med mange forskellige aldre og der burde være plads til alle herinde! Uanset holdninger og meninger.
Peace out - og tænkt lige over det når i skriver kommentare og beskeder!
Der er endnu ikke skrevet kommentarer
Hvornår er nok, nok?