Stævner 2012

Stævner 2012

Medlemmer: 26
Forside Forum Medlemmer Annoncer Heste
383 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 8 Svar

om os om os

ja synes det kunne være lidt sjovt, hvis vi lige fortalte lidt om os selv.

jeg starter:
jeg hedder julie og er 13 år
jeg har en hest annabel (1'er) hun er 11. jeg skal til at starte lb klasser dressur efter nytår, jeg springer også, men det er mest til undervisning, og så lidt små spring klasser. jeg har også en 3 års RDS hest, som jeg også rider på. vi har ialt 7 heste/ponyer smiley


 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lampe 500 kr.
  • Montering af 75' og 55' tv'er. Beslag, skruer og ravplugs haves. Væggen er af beton 1.400 kr.
  • Hænge 3 ferm Living hylder op og et stort maleri 600 kr.
  • Hjælp til diverse have arbejde. Fejning af blade, fjern ukrudt, kør jord ind, oprydning 1.000 kr.
  • Gardinstang i soveværelset 600 kr.
  • Spartling af vinduer indendørs 3.900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  om os
  • #1   7. dec 2011 hov, og jeg har redet i 6-7 år

  • #2   7. dec 2011 jeg hedder betina og er 14 år.:I
    jeg deler en skøn fjordhest med min mor. han hedder thomas og er 13 år.. jeg har lige været til et træningsstævne hvor vi red LX. jeg har part på en lille hest der hedder chene the chiose, han er 7 år gammel og er lige begyndt at genoptræne ham fra da han var halt. baby(chene the chiose) har jeg næsten insprunget helt. jeg rider på en pony der hedder canova, han er hingst og elsker at springe. jeg er lige begyndt at springe på ham, og rider ham nu næsten ver weekend. jeg skal snart starte distrikstævner på casse.. jeg skal bare lige have de sidste ryttermærker(2-3-4+start parat licens).


  • #4   7. dec 2011 hov glemte at jeg har redet i 11 år:D


  • #5   8. dec 2011 Jeg hedder Katrine smiley
    Jeg er den heldige ejer af min fantastiske springpony Príns. Han er 6 år og islænder. Vi springer LD & LC til stævner da han ikke er så langt i hans springuddannelse endnu, men vores træner siger at vi har potentialet til at komme op og springe M-klasser så det vil jeg glæde mig til smiley Jeg har ejet Príns i 2 år og da jeg fik ham kunne han kun skridte og trave og havde aldrig set en bane før - så han er bare nået langt på de 2 år!
    Jeg rider desuden også på en araberblanding der hedder Akim engang i mellem. Han ligger på LA-nivau i dressur og suuuuuuper lækker og dygtig smiley
    Jeg har redet i ca. 7 år smiley


  • #6   8. dec 2011 jeg hedder ida.
    jeg er 13år gammel.
    min hest hedder josephine syensbæk, hun er 8år.
    vi har været ude at starte et enkelt dressur stævne, som ikke gik så godt, så vi er gået lidt mere over til at springe.
    jeg træner ungheste, og har lige nu to i træning.

    jeg har redet i 7-8år.


  • #7   13. feb 2012 hej jeg hedder jennifer og elsker bare ridning og heste mega højt jeg rider på en pony som hedder alsace og ham har jeg nu snart redet på i 4 år jeg har startet 8-9 stævnner og skal til et har d.18/2-2012 jeg glæder mig vi skal være prinsessen og den hvide pony hvor vi skal ride LC2 jeg har to hunde de er så søde jeg har snart i alt redet 4 år og et kvart vil jeg tro ;-):-)

  • #10   25. maj 2012 *mig og min islænder rider nu LB* & LB** & har desuden hoppet LA* tl træning smiley

  • #11   25. maj 2012 Jeg er begyndt at ride la1 til stævner og ld i spring smiley

Kommentér på:
om os

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce