Opslagstavlen !!!

Opslagstavlen !!!

Medlemmer: 78
Forside Forum Medlemmer Annoncer Heste
563 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 4 Svar

Min Frieser Ymke ... Min Frieser Ymke ...

Jeg er den stolte af ejer af knap 4-årige Ymke Z. af personlige årsager, har jeg ikke den tiltrængte psyke til at udføre det arbejde med Ymke, som der skal. Jeg bliver nød til at finde en løsning og håber på jeres hjælp.
Ymke er så småt redet til, men mangler jo stadig en masse. Jeg ønsker dog ikke at sælge hende, da hun er mit hjertebarn, men finder jeg ikke en løsning, er der ikke andet for mig at gøre, da jeg ikke vil have at hun går til spilde.
Jeg vil høre om der er nogen af jer det evt kender:
Et godt sted at sende hesten hen for at blive tilredet
En ung pige/dreng der har lyst og mod på at få en frieser at arbejde med (som selvfølgelig også kan finde ud af det og har prøvet det før)

Jeg håber der er nogle der har nogle forslag.
MVH Lene og Ymke


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af spots 400 kr.
  • Fjernet glasvæg 2.500 kr.
  • Opsætning af 3 svæve hylder 950 kr.
  • Hylder, rullegardiner og hyldedele skal nedtages og bortskaffes 2.000 kr.
  • Fix electricity issue 1.000 kr.
  • Samling og montering af garderobeskab 1.191 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Min Frieser Ymke ...
  • #1   15. feb 2011 Først vil jeg sige at det er en dejlig hest du har dig der. Friseren er også min drømme hest har desværre bare ikke råd til en. Hvor fra østjylland kommer du? Der er nogle steder i østjylland jeg har hørt sku være rigtig go til tilridning og sån.

  • #2   15. feb 2011 På Ikast rideskole er de super til at arbejde med ungheste. Vi har selv redet undervisning på LA plan med vores frieser ( desværre døde han for 1 mdr. siden af kolik) men vi fortsætter helt sikker derude med de andre 2 vi har.
    Mens vi red undervisning havde de 3 andre friesere inde til tilridning og det må jeg det klarede de til ug.


  • #3   15. feb 2011 søballe gård. Det ligger ved fårvang sku også være rigtige godt. den har jeg fået anbefalet af mange. Kan evt give dit et nr som du kan ringe til hvis du er intra i og komme ud og se den.

  • #4   17. feb 2011 Vibeke T - Mange Tak, hun er en kanon dejlig hest smiley Jeg kommer fra rønde smiley


Kommentér på:
Min Frieser Ymke ...

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce