
Tilmeldt:
12. maj 2009 Følger: 40 Følgere: 39 Heste: 2 Emner: 83 Svar: 496
jyde hoveder? jyde hoveder?
jo altså der er ikke mange ting der passer på et jyde hoved!! jeg køber mig fattig i grimer og de passer da også sådan lidt! men ikke særligt godt!! han er lisom for bred til en full og for kort til en x-full det samme med trenser, det er pænt belastende! de har self lidt mere mulighed for at spænde ind og ud, men nu har jeg jo nyligt erhvervet mig en hvid trense i st. x-full, og der passer det fint i siderne, men pandebåndet er for lille og næse remmen kan kun lige lukkes i yderste hul, så kort sagt passer det også af lort til!
hvad gør i? er der nogle mærker man kan kigge efter? (jeg ved godt man kan få det hele special syet, og det syns jeg som udgangs punkt også er fedt... det syns min bank dame bare ikke!!)
maj 2009
Følger: 40 Følgere: 39 Heste: 2 Emner: 83 Svar: 496
maj 2009
Følger: 40 Følgere: 39 Heste: 2 Emner: 83 Svar: 496
men jo det er lidt fjolled at størelserne variere så meget! jeg mener en koldblod har vel et størrer hoved end en full!! i hvert fald en tykkere pande!
maj 2009
Følger: 40 Følgere: 39 Heste: 2 Emner: 83 Svar: 496
nov 2008
Følger: 123 Følgere: 139 Heste: 9 Emner: 206 Svar: 2.311
jyde hoveder?
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside