{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
472 visninger | Oprettet:

4 måneder siden {{forumTopicSubject}}

det er lidt mere end 4 måneder siden jeg måtte tag afsked med min hoppe hvis ben ik ku mere og hun nærmest var lammet i det ene bagben.
hun kom stille og roligt her fra dyrelægen kom efter stalden var lukket om aften så der kun var de ønskede folk omkring hende da hun kom her fra.
dem der stod ved hende var dem som havde lukket hende ud i hverdagene en af de andres far som var eneste mand hun stolede på en som havde kendt hende fra hun var 4år som os var hende som holdte hende da hun fik sin sidste sprøjte.
havde op til aflivning været uvenner med forrige ejer af hende men valgte stadig to dage før tilbyde hende hun måtte komme ud og sige farvel til hende.
samme med hendes gamle part som havde haft part i hende i 8år som arbejdede for den dyrelæge som sku aflive hende hun tog med dyrelægen ud da hun aflivede hende.

det var hårdt at sku tag beslutningen men hendes sidste dage ku hun slet ik løbe og var smerte lindret for hun bare ku gå lidt


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte toilet 1.200 kr.
  • Jord græs oprydning 2.500 kr.
  • skifte vandhane i bryggers 500 kr.
  • Sort and organize it equipment and cables 1.000 kr.
  • Udbedring af tilkalder stophane og montering af vaskemaskine 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  4 måneder siden
Kommentér på:
4 måneder siden

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce