Anden særlig race Pandora - Låner 2004

1.112 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 11 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen hest er oprettet og stemt ind. Opret din egen hest

 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING

Anden særlig race Pandora - Låner

Fødselsår:
2004
Højde:
ca. 1.30 i stang
Temperament
Roligt Hele vejn igennem. Pandora er simpelthen en af de mest venlige ponyer jeg nogensinde har redet (:
Hun er ikke nødvendigvis særlig glad når gjorden spændes, men ellers er hun en lille engel , har aldrig gjort mig noget (:
Gangarter
Nu er jeg 1'er pony rytter , så gangen er meget lille :D men det er jo klart når hun ikke er større (: Men:

skridt - fint, fremad gående ' let til biddet

Trav - rigtig godt gående, reagere på alle signaler og lyde jeg laver,

Gallop - Meget fremad gående, hun har nemlig ingen balance , derfor jeg må ride med 3'rings bid , i 2 ring , da hun ikke kan styres i galloppen ellers.
- men siden jeg startede med at gallopere er det gået meget bedre (: jeg kan lave anspring nu , hvor hun før løb igang (: og nu kan vi lave 20 m volter og dreje og stoppe , intet af dette var muligt før.
Stævner
.. Ikke med mig (:
Stamtavle
Ukendt
Køn
En dejlig lille Hoppe (:
Bemærkninger
Pandora ' er min ''ridelæres'' pony (: jeg har redet hende et par gange og er tit nede og sige hej til hende (: rider hende ikke fast da en anden pige gør det (: ' jeg låner hende bare når jeg lige har tid til at komme ned i stalden (:

Pandora er en rigtig dejlig lille pony , er rigtig vild med hende (:
hun er altid sød og rar (:

Hun har ikke været i stalden SÅÅ længe så kender hende ik fuldt ud , men hun er altid en hest man kan stole på (: er der ballade på folden er det helt klart Pandora man skal gå til (:

OG ! Jeg ved godt jeg er lige det største til hende .. Så dette vil jeg intet hører om , jeg er en erfaren rytter ' har redet i 10 år nu ..
Jeg vejer 42 . så hun kan sagtens bærer mig , Ejeren siger selv det er iorden
Kommentér på:
Anden særlig race Pandora - Låner
  •   14. okt 2010 okay
    smiley


  •   13. okt 2010 Stald Remmevad! Cilas og Lecia military ever! R
    Heej (: jamen det er fordi der har redet en masse mindre piger på hende (: og de turede ikke gallopere på hendefordi hun tog bidet og havde ikke noget balance og de kunne ikke stoppe hende igen /: jeg har fået lov af hende der ejer hende nu , det er min ridelærer og jeg har styr over hvordan jeg bruger biddet (: men jeg synes virkelig det var en skam hvis de ikke turde gallopere så jeg skulle give hende lidt balance og sådan,men jeg kunne ik selv styre hende i galloppen og hun tonsede bare rundt , så satte vi 3-rings bid i hende, men kun i 2 ring! så det er ikke så meget mere skarpt bare rolig (: jeg er meget imodmishandling , men var nødt til at give hende balance (: og hende der ejer hende nu har en son på 4 år som er hans pony og når han er stor nok til hende skal han kunne ride uden at han falder af (: men pandora har ikke lidt noget af det , tvært imod, hun har nydt at kunne strække ud i galloppen og så blive stoppet inden hjørnerne hvor hun kunne vælte og komme til skade og har øvet volter på hende (: så hun er ved at være der(: men det ikke for at skade hende eller noget (: men mig og anja var enige om at det ik dur at de der rider hende ik vil gallopere, såer jeg den eneste der er lav og tynd noktil at ride på hende af os voksne i stalden (: og jeg har tidredet mange heste og redet i snart 12 år , så jeg kunne ikke drømme om at gøre hende noget (: bare rolig - det var ogs kun i galloppen hun tog biddet og ik havde noget balance


  •   13. okt 2010 hej smiley
    ville lige spørge om hvorfor du rider med tre rings bid på hende smiley ikk for noget smiley

    jeg har bare en gang ejet hende og var hun over hoedet ikk stærk eller noget smiley


  •   6. sep 2010 Christina D
    Hehe Jaa det er det smiley hun er dejlig, smiley er det dig der passer hende nu? - jeg rider hende lidt en gang imellem sammmen med Callaha


  •   1. sep 2010 Ekstra høj smiley
    Det er jo lille Pandora smiley


  •   21. jun 2010 *Mulle&Nupper<3*
    Ja hun har en MEGET speciel farve smiley


  •   20. jun 2010 V E L K O M M E N !
    Hvor er den sød ( :

    Meget specielt farve!

    Kig meget gerne forbi Canupa?


  •   20. jun 2010 Velkommen
    Rigtig charmerende pony smiley
    Kig gerne forbi vores


  •   20. jun 2010 Velkommen
    Totalt nuser lille tøs..;-)
    Kig forbi...


  •   19. jun 2010 ' DRONNiNG STiNE & PRiNESSE DiNA '
    Hehe skal jeg da lige gøre (;


  •   19. jun 2010 Velkommen smiley
    ~ Kig forbi Dina med bedømmelse & kommentar ?d;'
    Ps, stem lige i mine udfordringer mens du er igang smiley
    - Hilsen Brunetten & Blondinen xD'


Annonce